काठमाण्डौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ले विभिन्न ३३ केन्द्रीय विभागका प्रमुख तोकेको छ । पार्टी एकतापछि लामो समयसम्म टुङ्गिन नसकेको सो विषयमा शुक्रबार प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा सम्पन्न बैठकले टुङ्गो लगाएको हो । नेकपामा केन्द्रीय विभागको जिम्मेवारी तोकिएसँगै एकीकरण प्रक्रियाले लगभग पूर्णता पाएको छ ।
काठमाण्डौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ले विभिन्न ३३ केन्द्रीय विभागका प्रमुख तोकेको छ । पार्टी एकतापछि लामो समयसम्म टुङ्गिन नसकेको सो विषयमा शुक्रबार प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा सम्पन्न बैठकले टुङ्गो लगाएको हो । नेकपामा केन्द्रीय विभागको जिम्मेवारी तोकिएसँगै एकीकरण प्रक्रियाले लगभग पूर्णता पाएको छ ।
कसले के जिम्मेवारी पाए ?
क्रम संख्या कार्यक्षेत्र जिम्मेवारी
१ अर्थ तथा योजना विभाग प्रमुख – सुरेन्द्रप्रसाद पाण्डे
उपप्रमुख – डोरप्रसाद उपाध्याय
२ उद्योग तथा वाणिज्य विभाग प्रमुख – राधाकुमारी ज्ञवाली
उपप्रमुख – वामदेव क्षेत्री
३ उपभोक्ता हित तथा आपूर्ति विभाग प्रमुख – मातृकाप्रसाद यादव
उपप्रमुख – बलराम बाँस्कोटा
४ कृषि तथा भूमिसुधार विभाग प्रमुख – चक्रपाणि खनाल
उपप्रमुख – हरि पराजुली
५ कोष तथा आर्थिक व्यवस्थापन विभाग प्रमुख – हरिबोल गजुरेल
उपप्रमुख – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
६ खानेपानी तथा सरसफाइ विभाग प्रमुख – विना मगर
उपप्रमुख – ममता गिरी
७ जलस्रोत, सिंचाइ तथा ऊर्जा विभाग प्रमुख – वर्षमान पुन
उपप्रमुख – परशु मेघी गुरुङ
८ निर्वाचन विभाग प्रमुख – प्रदीपकुमार ज्ञवाली
उपप्रमुख – खिमलाल देवकोटा
९ न्याय, कानून तथा मानवअधिकार विभाग प्रमुख – रघुजी पन्त
उपप्रमुख – मुक्तिनारायण प्रधान
१० पर्यटन प्रवद्र्धन तथा नागरिक उड्डयन विभाग प्रमुख – योगेशकुमार भट्टराई
उपप्रमुख – पासाङ शेर्पा
११ प्रचार तथा प्रकाशन विभाग प्रमुख – नारायणकाजी श्रेष्ठ
उपप्रमुख – सूर्यबहादुर थापा
१२ प्रादेशिक मामला विभाग प्रमुख – घनश्याम भुसाल
उपप्रमुख – परशुराम तामाङ
१३ पार्टी स्कूल विभाग प्रमुख – ईश्वर पोख्रेल
उपप्रमुख – देवेन्द्र पौडेल
१४ पुस्तकालय तथा अभिलेख विभाग प्रमुख – नारायणप्रसाद शर्मा
उपप्रमुख – ज्ञानबहादुर भुजेल
१५ भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था विभाग प्रमुख – रघुवीर महासेठ
उपप्रमुख – हरि अधिकारी
१६ युवा तथा खेलकूद विभाग प्रमुख – टोपबहादुर रायमाझी
उपप्रमुख – ठाकुर गैरे
१७ राजकीय मामला तथा सुशासन विभाग प्रमुख – रामबहादुर थापा
उपप्रमुख – गुरुप्रसाद बराल
१८ वन तथा वातावरण विभाग प्रमुख – शक्तिबहादुर बस्नेत
उपप्रमुख – चूडामणि जङ्गली
१९ विज्ञान तथा प्रविधि विभाग प्रमुख – गणेश शाह
उपप्रमुख – अरुणप्रसाद नेपाल
२० विदेश मामला विभाग प्रमुख – माधवकुमार नेपाल
उपप्रमुख – सुरेन्द्र कार्की
२१ शिक्षा तथा मानवश्रोत विभाग प्रमुख – गिरिराजमणि पोखरेल
उपप्रमुख – विजय पौडेल
२२ श्रम तथा रोजगार विभाग प्रमुख – गोकर्ण विष्ट
उपप्रमुख – रामेश्वर राय यादव
२३ सङ्गठन विभाग प्रमुख – वामदेव गौतम
उपप्रमुख – जनार्दन शर्मा
२४ सङ्घीय संसदीय विभाग प्रमुख – सुवास नेम्वाङ
उपप्रमुख – देवप्रसाद गुरुङ
२५ समाजकल्याण विभाग प्रमुख – केशवलाल श्रेष्ठ
उपप्रमुख – गोपाल ठाकुर
२६ सहकारी तथा गरीबी निवारण विभाग प्रमुख – विष्णुप्रसाद रिमाल
उपप्रमुख – धर्मदत्त देवकोटा
२७ शहरी विकास विभाग प्रमुख – लेखराज भट्ट
उपप्रमुख – जगन्नाथ खतिवडा
२८ सामान्य प्रशासन विभाग प्रमुख – लालबावु पण्डित
उपप्रमुख – रेखा शर्मा
२९ साहित्य, कला तथा संस्कृति विभाग प्रमुख – मणि थापा
३० स्थानीय तह विभाग प्रमुख – युवराज ज्ञवाली
उपप्रमुख – उर्मिला अर्याल
३१ स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या विभाग प्रमुख – राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे
उपप्रमुख – अञ्जना विसङ्खे
३२ नीति अनुसन्धान प्रतिष्ठान संयोजक – झलनाथ खनाल
सहसंयोजक – रामचन्द्र झा